iNGs Info Deň 2013

Semináre iNGs Info Deň 2013 o nových riešeniach a námetoch pre inžiniersku prax sa uskutočnili 14.5.2013 v Poprade v Hoteli Poprad a 16.5.2013 v Bratislave v BC Kerametal. Všetkým, ktorí prišli, ďakujeme za aktívnu účasť. 

Prezentácie sa zúčastnili a hlavné príspevky predniesli za našu spoločnosť Pavel Bezák a Robert Koráb. Vo svojich vystúpeniach sme predstavili nové verzie MicroStation, iNGs_Geo a aj novo plánované aplikácie pre geodetov, ďalej bola predstavená technoclógia Bentley OpenRoads a príklady úspešného využitia systému ProjectWise.

Okrem členov tímu iNGs sme privítali aj Petra Sýkoru zo spoločnosti Axis, Praha – jedného z lokalizátorov Bentley aplikácií. Vo svojej prezentácii priblížil históriu a spôsob lokalizovania aplikácií, dokonca si mohli účastníci v krátkej úlohe 
vyskúšať, s akými problémami sa lokalizátor musí vyrovnať.

Jan Novák z Bentley Systems, Praha nám priblížil najnovšie funkcie skupiny aplikácií Bentley MAP a mobilné aplikácie Bentley MAP Mobile – horúcu novinku v ponuke Bentley riešení.

V závere Petr Sýkora a Robert Koráb predstavili spoločnú aktivitu firiem Axis iNGs: portál www.CADlexikon.sk resp www.CADlexikon.cz – pre všetkých, ktorí potrebujú pomocnú rukoväť k používaniu Bentley aplikácií, potrebujú odpoveď na svoj dotaz alebo sa len lepšie zorientovať v Bentley aplikáciách,  alebo sa zapojiť do diskusie. Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli vylosovať po dvoch účastníkov z každého turnusu seminára a dať im možnosť využívať kompletný obsah portálu CADlexikon.sk počas doby 1/2 roka. Losovanie prebehlo v príjemnej atmosfére našimi hosteskami a výhercovia už obdržali svoje prihlasovacie údaje. Prajeme im príjemné čítanie!

Po skončení oficiálneho programu sme spoločne preberali aktuálne problémy a dotazy účastníkov.

Ešte raz ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili seminárov a tešíme sa na ďalší ročník.

iNGs team.