21. Slovenské geodetické dni

Na 21. Slovenských geodetických dňoch v Žiline sme sa opäť mohli s Vami stretnúť  a vymeniť si informácie. Ďakujeme za tieto stretnutia – a aj za tie pochvaly, ktoré sme si od Vás vyslúžili 🙂 .  
Tu sú niektoré novinky z našej ponuky.

Váš iNGs team.

Nové zaujímavé nástroje, ktoré uľahčia a sprehľadnia Vašu prácu.

 

iBody – aplikácia pre prácu s textovými zoznamami. Určená je pre všetkých, ktorí pracujú napr. so zoznamami bodov a častokrát riešia úlohu opakujúceho sa konvertovania formátu do požadovaného výsledku. Našou aplikáciou ušetríte čas (aj nervy).
 
 
 
iNGs_VGI – riešenie od iNGs pre import grafiky z formátu VGI/VKM do DGN prostredia. Pôvodná aplikácia pod správou nášho tímu bude aktualizovaná podľa požiadaviek zákazníkov. Zabudované konverzné definície pre náhradu značiek a štýlov čiar umožnia prehľadne načítať známy formát geodetickej praxe do moderného prostredia Bentley V8i aplikácií.

 

 
 
iNGs_Geo – je aplikácia na kreslenie máp veľkých mierok, kreslenie polohopisu a výškopisu. Umožňuje import a export zoznamu súradníc bodov, prácu s bodmi a značkami, vykresľovanie niektorých značiek a popisov v zmysle STN 01 3410 a STN 01 3411, prácu s výškopisom, zobrazovanie JTSK alebo JTSK03, zemepisných ETRS a UTM súradníc, presun referencií a transformáciu kresby z JTSK do JTSK03 (a opačne).
 
 
iNGs_Geo Výškopis –  je aplikácia na prácu s výškopisom. Ponúka množstvo nástrojov: od importu bodov cez priečne rezy, pozdĺžny profil až po výpočet kubatúry. Nechýba ani podpora formátu LandXML.
 
 

 

Aplikácie od Bentley Systems.

Naša spoločnosť je silným partnerom Bentley na Slovensku. Pokračujeme v spolupráci a podpore produktov pre rôzne zamerania.  

 

 

Bentley už dávnejšie rozbehli iniciatívu „Power..“ produktov, z ktorých možno poznáte PowerCivil fo Czech, ktorý sa úspešne presadzuje aj u nás. Výhodná cena a silná výbava poskytuje našim zákazníkom výhodu v každennej praxi. Sme radi, že môžeme tento produkt prezentovať spolu s lokálnymi nastaveniami a knižnicami, čím sa hodnota zakúpeného riešenia zvyšuje.

Prečítajte si na viac na webe: http://www.cadlexikon.sk/…/232-powercivil-co-je-nove-podla-verzii

V rámci vývoja prebieha vážny upgrade funkcionality označovaný ako aktivita OpenRoads. Je to vývoj novej generácie produktov Bentley pre oblasť „civil“.

 

 
    
MicroStation ak vlajková loď Bentley pre techickú prax, pokračuje v konsolidácii nástrojov pre prácu s rôznymi druhmi dát. Posilnili sa funkcie na prácu s mračnami bodov, pokračuje podpora práce s terénnymi modelmi, zobrazovacie štýly, hypermodely, vylepšená práca s referenčnými súbormi

Najnovšia verzia:  MSTN V8i SS3 – Update 2. (8.11.09.449)
Prečítajte si viac na webe www.cadlexikon.sk/cz/vsimnete-si-v-nove-verzi-3/ss-3/254-nova-verze-microstationu-v8i-ss3-update-2

 

 

Hľadáte ľahšie alternatívy k silným produktom ? Určite si nechajte poradiť !

 


 
MicroStation PowerDraft – spoľahlivý nástroj na editáciu DGN a DWG formátu. Obľúbený u mnohých zákazníkov. Kompatibilita dát a aplikácií s MicroStation a súčasne výhodná cena spojená s optimálnym vybavením šetrí náklady. 

 

 

Bentley Map PowerView – zaujímavý nástroj z rodiny Bentley Map aplikácií. Napriek trochu nezvyklému menu, je jednoducho použiteľný pre prípravu GIS dát a aj pre kreslenie v  podmienkach s menšími nárokmi na funkčnú výbavu. Pozrite si porovnanie s ostatnými členami rodiny Bentley Map: produktovy_rad_bentley_map_v8i_selectseries2 .
 

Hľadáte ďalšie technické informácie ? 

 

  Sledujte náš CADlexikon ! Informácie o rôznych produktoch od odborníkov  – tipy, rady, návody – po zaregistrovaní aj možnosť klásť dotazy v diskusiách.